Mamy dla Państwa zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie "NIEMOŻLIWE NIE ISTNIEJE", które odbędzie się w niedzielę - 10 marca 2024 roku o godzinie 17:00 na Hali Sportowej OSiR Zbąszynek (ul. Sportowa 2, 66-210 Zbąszynek). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja elektroniczna (poniżej). Liczba miejsc również jest ograniczona.
Adam Bielecki – urodzony w 1983 roku. Himalaista, alpinista, taternik i podróżnik. Klub Wysokogórski Kraków. Członek kadry narodowej we wspinaczce wysokogórskiej. Pochodzi z Tychów, mieszka w Wielkopolsce. Absolwent Psychologii UJ. Wspina się w górach od 20 lat. Lider kilkudziesięciu wypraw w różne góry na 5 kontynentach. Zdobywca wyróżnienia w konkursie Kolosy 2000 za dokonanie w wieku siedemnastu lat, najmłodszego, samotnego i w stylu alpejskim wejścia na Khan Tengri, 7010 m.
Jesienią 2011 roku zdobył piąty szczyt świata, Makalu, 8463 m. 9 marca 2012 roku wraz z Januszem Gołąbem dokonał pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum I, 8068 m, co zostało uhonorowane Kolosem i nagrodą Travelera National Geographic, a także uznane zostało za największe osiągnięcie w dziedzinie eksploracji w 2012 roku przez prestiżowy portal amerykański explorersweb. Zdobywca K2 (31 lipca 2012 r.) i Broad Peaka – pierwsze zimowe wejście (5 marca 2013 r.). Na wiosnę 2014 roku wziął udział w zakończonej sukcesem wyprawie na północną ścianę Kanczendzongi kierowanej przez Denisa Urubko. Zimą 2016 r. razem z Jackiem Czechem podjął próbę pierwszego zimowego wejścia na Nanga Parbat, 8125 m. W ramach ekspedycji "Annapurna Polsped Expedition 2017" wraz z Felixem Bergiem i Rickiem Allenem zdobył w lekkim stylu siedmiotysięcznik Tilicho Peak, a także podjął zaawansowaną próbę wyznaczenia nowej drogi na dziewiczej, północnej ścianie Annapurny, 8091 m.
Uczestnik zimowej wyprawy narodowej na K2, a także bohater głośnej akcji ratunkowej na Nanga Parbat, dzięki której udało się uratować życie francuskiej himalaistce Elizabeth Revol. 16 lipca 2018 r. razem z Felixem Bergiem wytyczył nowy wariant drogi na zachodniej ścianie Gasherbruma II, 8035 m. Odznaczony m. in. Orderem Odrodzenia Polski oraz Orderem Narodowym Legii Honorowej. Honorowy Obywatel Miasta Tychy. Nigdy nie używał dodatkowego tlenu z butli podczas swoich wspinaczek.
W 2017 r. ukazała się jego pierwsza książka pt. „Spod zamarzniętych powiek”.
Bartosz Ostałowski – jedyny na świecie profesjonalny kierowca sportowy, który samochód prowadzi stopą. To sportowiec nietuzinkowy, który dla wielu jest żywą legendą. W wieku 20 lat stracił obie ręce w wyniku wypadku komunikacyjnego. Wydawało się, że jego marzenie o karierze w motorsporcie zostało przekreślone. Nie poddał się. Postanowił zawalczyć o swoje życie i niezależność. Dzięki ciężkiej pracy i codziennym treningom wrócił za kierownicę, zdobył międzynarodową licencję wyścigową FIA i dziś z sukcesami, rywalizuje z pełnosprawnymi kierowcami na równych zasadach w zawodach driftingowych w Polsce i w Europie. W sezonie 2019 Bartosz wywalczył tytuł Driftingowego Wicemistrza Polski.
Jest przykładem tego, że determinacja jest kluczem do sukcesu. Jego ogromny talent doceniają ludzie na całym świecie. Jako pierwszy Polak w historii, wystąpił w najpopularniejszym programie motoryzacyjnym na świecie „The Grand Tour" prowadzonym przez legendarną trójkę z „Top Gear". W zorganizowanym drift battle pokonał Richarda Hammonda. Przyjął także wyzwanie kierowcy F1 - Nico Hülkenberga i driftował pomiędzy bolidami Formuły 1 o wartości milionów euro.
Bartosz Ostałowski niejednokrotnie udowodnił, że nie boi się żadnych wyzwań. W 2022 roku postawił przed sobą kolejny challenge – ustanowienie światowego Rekordu Guinnessa w najszybszym drifcie w samochodzie prowadzonym stopą. Podczas oficjalnej próby na lotnisku w Pile na kilometrowej prostej rozpędził się do zawrotnej prędkości 277 km/h, aby chwilę później zaciągnąć ręczny i zainicjować poślizg. Przez 50-metrową strefę pomiarową przemknął ze średnią prędkością 231,66 km/h i z takim wynikiem zapisał się do Księgi Rekordów Guinnessa.
Ponadto Bartosz jest artystą i członkiem Wydawnictwa AMUN oraz Związku VDMFK, które zrzesza osoby malujące stopami i ustami na całym świecie. Jego wystawy można oglądać w Polsce i za granicą. Prowadził autorski program „Pasja na Krawędzi" dostępny w discovery+ na player.pl, w którym testował wyjątkowe, ekskluzywne samochody i rozmawiał z inspirującymi osobami ze świata sportu i biznesu o ich pasjach.
Dlaczego warto przyjść?
Poznacie Państwo wyjątkowych ludzi, prawdziwe histore sportowców. W trakcie spotkania odbędzie się również losowanie zaproszenia na sesję zdjęciową itp...
Ile kosztuje bilet? Wstęp jest wolny!
Nie sprzedajemy biletów. Każdy, kto ma ochotę przyjść-przyjechać na wydarzenie proszony jest o wcześniejszą rejestrację (poniżej). Wstęp wolny oznacza, że można wejść za darmo!