SportowyZbaszynek NaRowery Memoria GDD

25 Bałtyk Karkonosze Tour - ZBĄSZYNEK NA ROWERY 2017

miniaturka baltykkarkonoszetour 2017Maximilian BEYER wygrał 3 etap wyścigu Bałtyk Karkonosze Tour. Dystans 116,1km pokonał w 2h 40'12'' Kolarze przejeżdżali przez Zbąszynek kilkukrotnie, najpierw wystartowali przy Domu Kultury, przejechali trzy pętle (3x4,7 km) wokół miasta a następnie wyjechali do Trzebiatowa gdzie udali się do Babimostu a później wrócili do Zbąszynka. Na zakończenie zrobili pięć okrążeń wokół miasta. Mieszkańcy Zbąszynka nie musieli stać biernie przy barierkach i oglądać zawodowców, gdyż po raz kolejny została zorganizowana akcja „Zbąszynek na Rowery. W amatorskim sprincie czasowym, najlepszy był Marek Bonecki, drugie miejsce zdobył Filip Pendrak, trzecie Piotr Przybył. Najbardziej jednak liczna była grupa mieszkańców, która jedno okrążenie po trasie wyścigu robiła rekreacyjnie. Na starcie zjawiło się blisko 550 osób co było najwyższą jak dotąd frekwencją akcji „Zbąszynek na rowery”. Dużą atrakcją był przejazd przedszkolaków. Każdy uczestnik przejazdów rowerowych dla mieszkańców otrzymywał koszulkę z nowej kolekcji Sportowy Zbąszynek & Gmina na właściwym torze. To nagroda za obecność pomimo bardzo wymagających warunków atmosferycznych - blisko 30'C. To był już siódmy wyścig Bałtyk Karkonosze Tour, w którym kolarze przejechali ulicami Zbąszynka.

W tym roku po raz pierwszy w dniu wyścigu został zorganizowany I Zbąszynecki Dzień bez samochodu. Każdy uczestnik, który zameldował się rowerem przy Urzędzie Miejskim otrzymała pamiątkową naklejkę na rower. Ponad 1000 wydanych naklejek świadczy o bardzo dużym zainteresowaniu akcją i warto to przedsięwzięcie kontynuować. Na wyścigu padła deklaracja ze strony Burmistrza Zbąszynka, że w przyszłym roku po raz kolejny zobaczymy wyścig w Zbąszynku i nasz etap będzie nosił nazwę imienia Janusza Macelucha – założyciela i organizatora wyścigu kolarskiego.
Tak dużego przedsięwzięcia nie udałoby się zorganizować bez pomocy wielu ludzi i instytucji, którym w tym miejscu serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia w 2018 roku.