baner_silownia_gl baner_11_tenis_stolowy baner_VI_Turniej_Deblowy_Tenisa_Ziemnego baner_sportowy_dzien_niepodleglosci 1 2 Osir_baner baner_silownia zbek_baner

Oficjalny Komunikat 25 Bieg Konstytucji w Zbąszynku, 03.05.2017

miniaturka 25 bieg konstytucji25 Bieg Konstytucji w Zbąszynku za nami. Mieliśmy ogromne szczęście, że akurat 3 maja aura nam odpuściła i mogliśmy skupić się tylko i wyłącznie na organizacji imprezy. Boom na bieganie „dopadł” Zbąszynek już kilka lat temu i niech tak będzie już zawsze. Liczby nie kłamią – 636 osób na starcie 26 tras od 80 metrów do 10 km. Na podium znaleźli się zawodnicy i zawodniczki w 41 różnych kategoriach. W biegu głównym ( 10 km i 5 km) wystartowało 77 mieszkańców Gminy Zbąszynek (50 mężczyzn i 27 kobiet), gdzie jeszcze kilka lat temu w Biegu Głównym startowało łącznie po 30 uczestników, z tego kilka osób z naszej gminy. Żeby mieć skalę porównawczą można powiedzieć tak, że 39% uczestników biegu głównego stanowili mieszkańcy Gminy Zbąszynek (198 uczestników ukończyło się bieg).

Bieg Główny – 196 uczestników (61 kobiet, 135 mężczyzn)
Biegi Gimnazjalne – 82 uczestników (54 dziewczęta, 28 chłopców)
Biegi Szkół Podstawowych – 168 uczestników (99 dziewczynek, 69 chłopców)
Biegi Przedszkolaków – 190 uczestników (89 dziewczynek, 101 chłopców)

Suma: 636 uczestników (303 kobiety, 333 mężczyzn).

baner 25 bieg konstytucji


Organizacja biegu rozpoczyna się właściwie po zakończeniu poprzedniego biegu. Pozwolenia, uzgodnienia, budżet imprezy, zabezpieczenie trasy, pakiety startowe, zapisy elektroniczne, regulamin, program minutowy, medale, koszulki i wiele innych rzeczy trzeba zrobić wcześniej. Każdy kto choć raz organizował biegi wie o czym mówimy.

Bieg nie mógłby się odbyć bez zaangażowania wielu osób. Organizatorem biegu był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zbąszynku (Magdalena Musztarenko, Magdalena Zych – Liszkowska, Ewa Sikorska, Marcin Michalak, Rafał Przybysz, Zygmunt Budych, Marek Lochert, Marcin Minta).  

Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji biegu:
1.    Wiesław Czyczerski Burmistrz Zbąszynka – za objęcie patronatem imprezy oraz wsparcie finansowe
2.    Jan Makarewicz Zastępca Burmistrza Zbąszynka – za obecność na biegu w imieniu Burmistrza Zbąszynka
3.    Bank Spółdzielczy w Siedlcu filia Zbąszynek – za wsparcie finansowe biegu
4.    Gminne Jednostki OSP (Zbąszynek, Dąbrówka Wlkp., Rogoziniec, Kręcko) – za zabezpieczenie trasy biegów
5.    Policja – za zabezpieczenie trasy biegów
6.    Mirosław Janz & zespół – za zabezpieczenie medyczne biegów
7.    Firma Super Sport z Zielonej Góry – za profesjonalny pomiar czasu oraz pomoc w organizacji biegu
8.    ZHP Zbąszynek – za zabezpieczenie miejsc parkingowych
9.    Kapela Koźlarska „Kotkowiacy” ze Zbąszynka & „Kargusie” z Kargowy – za występ artystyczny dla uczestników biegu
10.  17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana im. gen. broni Józefa Dowbora Muśnickiego w Międzyrzeczu – za prezentację sprzętu wojskowego oraz promocję wojska
11.    Marian Kłos – za pełnienie roli pilota biegu głównego i biegów młodzieżowych
12.    Piotr Kubiak – za pełnienie roli spikera oraz pomoc w organizacji biegu
13.    Nina Cybulska – Freyer  (Gimnazjum Zbąszynek) – Sędzia Główny
14.    Wioleta Muszyńska – Sędzia
15.    Dorota Pieńkowska – Sędzia
16.    Grzegorz Kowalczyk – Starter
17.    Piotr Górawski – Sędzia
18.    Maciej Szulc – Sędzia
19.    Dawid Furman – Sędzia
20.    Ryszard Freyer – Sędzia
21.    Wolontariusze ze Zbąszyneckich Szkół – za pomoc w organizacji biegu.
22.    Sławomir Nowak – pomoc w organizacji biegu
23.    Piotr Kurzyński – za pomoc w organizacji biegu
24.    Damian Kolecki – za pomoc w organizacji biegu
25.    Agnieszka Rucioch –  pomoc w organizacji biegu oraz zaangażowanie uczennic SP Zbąszynek
26.    Karolina Cichowlas – za pomoc w organizacji biegu
27.    Daniel Nowak – za dokumentację zdjęciową
28.    Daniel Michalak & Ewelina Michalak – za rejestrację biegu
29.    Bogusław Drzewiecki – za dokumentację zdjęciową
30.    Adrian Kepke – za rejestrację biegu
31.    Monika Ramicka – za dokumentację zdjęciową
32.    Władysław Kozak – za udostępnienie archiwalnych materiałów z biegów
33.    Damian Hoffmann – za pomoc w organizacji biegu
34.    Ryszard Kołata – pomoc w organizacji biegu
35.    Zenon Mazur - pomoc w organizacji biegu
36.    Zdzisław Nowak - za dokumentację zdjęciową
37.    Jan Mikuła & Maciej Mikuła - za dokumentację zdjęciową
38.    Marek Sagan – za udostępnienie wiaty rekreacyjnej
39.    Tadeusz Wróbel – za przygotowanie poczęstunku dla uczestników biegu
40.    Małgorzata Czaczyk – Dyrektor SP Zbąszynek – za udostępnienie placu na parking
41.    Jarosław Kołodziejczyk – za specjalny kurs do Zbąszynka z medalami dla uczestników biegu
42.    Pilon – za przygotowanie nagłośnienia do sezonu plenerowego
43.    ??? – przepraszamy, jeśli kogoś nie wymieniliśmy

25 Bieg Konstytucji www

WYNIKI:

I BIEG GŁÓWNY

http://osir.zbaszynek.pl/index.php/25-bieg-konstytucji/wyniki-biegu

II BIEGI GIMNAZJALNE

Rocznik 2003 Chłopcy – 750 m.  dekoracja DZIECI
I – Nikodem Kulczycki – Zbąszynek
II – Łukasz Molenda – Zbąszyń
III – Adrian Olszewski – Strzyżewo

Rocznik 2003 Dziewczęta – 550 m.
I – Gabriela Bil – Zbąszynek
II – Izabela Kubiak – Zbąszynek
III – Wiktoria Wilińska – Zbąszynek

Rocznik 2002 Chłopcy – 750 m.
I – Jakub Szeląg – Zbąszynek
II – Mateusz Żok – Sulechów
III – Adam Starystach – Zbąszynek

Rocznik 2002 Dziewczęta – 550 m.
I – Weronika Król – Świebodzin
II – Wiktoria Baum – Zbąszynek
III – Julia Połka – Nowogród Bobrzański

Rocznik 2001 Chłopcy – 750 m.
I – Marcin Muszyński – Zbąszynek
II – Maks Buratowski – Zbąszynek
III – Miłosz Piskorski – Zbąszynek

Rocznik 2001 Dziewczęta – 550 m.
I – Maja Działoszewska – Świebodzin
II – Lidka Śmiałek – Kopanica
III – Nikola Jednorowicz - Zbąszynek

dekoracja GMZKIII BIEGI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Rocznik 2004 Chłopcy – 550 m.
I – Jędrzej Górawski – Zbąszynek
II – Adrian Chłopek – Chlastawa
III – Mikołaj Kaczmarek – Zbąszynek

Rocznik 2004 Dziewczęta – 450 m.
I – Wiktoria Tobys – Dąbrówka Wlkp.
II – Martyna Nowak – Zbąszynek
III – Ola Kaczmarek – Zbąszynek

Rocznik 2005 Chłopcy – 550 m.
I – Mateusz Kotlarski – Wolsztyn
II – Jakub Pietruszka – Wolsztyn
III – Dawid Mirek – Dąbrówka Wlkp.

Rocznik 2005 Dziewczęta – 450 m.
I – Martyna Małycha – Zbąszyń
II – Magda Zaremba – Zbąszynek
III – Agnieszka Szczepaniak – Zbąszynek
Rocznik 2006 Chłopcy – 400 m.
I – Dawid Olszewski – Strzyżewo
II – Szymon Olender – Zbąszynek
III – Marcel Pawłowski – Zbąszynek

Rocznik 2006 Dziewczęta – 400 m.
dekoracja GMZK5
I – Róża Bładyko – Zbąszynek
II – Maja Bimek – Dąbrówka Wlkp.
III – Eliza Łysiak – Zbąszynek

Rocznik 2007 Chłopcy – 400 m.
I – Wojciech Pietruszka – Wolsztyn
II – Jonasz Wodecki – Zbąszynek
III – Kacper Minta - Zbąszynek

Rocznik 2007 Dziewczęta – 400 m.
I – Laura Białasik – Zbąszynek
II – Hanna Spychała – Dąbrówka Wlkp.
III – Antonina Wachowska – Zbąszynek

Rocznik 2008 Chłopcy – 300 m.
I – Adam Brzeski – Podmokle Małe
II – Oskar Ławrynowicz – Zbąszynek
III – Maksymilian Kołata - Zbąszynek

Rocznik 2008 Dziewczęta – 300 m.
I – Emilia Hołyńska – Rogoziniec
II – Paulina Nolka – Zbąszynek
III – Karolina Olczyk – Nowy Tomyśl

Rocznik 2009 Chłopcy – 300 m.

I – Dominik Michalak – Zbąszynek
II – Wiktor Danysz – Zbąszynek
III – Oskar Augustyniak - Rogoziniec

dekoracja GMZ

Rocznik 2009 Dziewczęta – 300 m.
I – Emilia Chłopowiec – Zbąszynek
II – Amelia Lochert – Dąbrówka Wlkp.
III – Magdalena Omelczuk - Zbąszynek

IV BIEGI PRZEDSZKOLAKÓW

Rocznik 2010 Chłopcy
I – Aleksander Burczak – Zbąszynek
II – Fabian Wrzyszcz – Dąbrówka Wlkp.
III – Marcel Wodniczak - Zbąszynek

Rocznik 2010 Dziewczęta
I – Justyna Omelczuk – Zbąszynek
II – Natalia Cyranowicz – Zbąszynek
III – Antonina Siedlarz - Zbąszynek

Rocznik 2011 Chłopcy
I – Cyprian Fleischer – Zbąszyń
II – Igor Świderski – Józefosław
III – Franek Kornyko - Chobienice

Rocznik 2011 Dziewczęta

I – Hania Nowak – Zbąszynek
II – Karina Wójkiewicz – Zbąszynek
III – Ola Zaremba - Zbąszynek

Rocznik 2012 Chłopcy
I – Antoni Sawicki – Nowogród Bobrzański
II – Artur Mazur – Dąbrówka Wlkp.
III – Kajetan Kuhnke – Grójec Mały

Rocznik 2012 Dziewczętadekoracja DZIECI2
I – Kinga Olczyk – Zbąszynek
II – Aleksandra Flisiewicz – Świebodzin
III – Maja Miśkiewicz - Nądnia

Rocznik 2013 Chłopcy
I – Oliwier Bonecki – Zbąszynek
II – Wojciech Miśkiewicz – Dąbrówka Wlkp.
III – Ksawery Znamirowski – Dąbrówka Wlkp.

Rocznik 2013 Dziewczęta
I – Oliwia Paszkowska – Zbąszynek
II – Lena Różycka – Kosieczyn
III – Hanna Rolla - Kosieczyn

Rocznik 2014 i młodsi Chłopcy
I – Eryk Dela – Zbąszynek
II – Aleksander Żółciak – Zielona Góra
III – Franek Sawicki – Nowogród Bobrzański

Rocznik 2014 i młodsze Dziewczęta

I – Malwina Patrzała – Dąbrówka Wlkp.
II – Hania Kacieja  - Nowogród Bobrzański
III – Maja Gębarowska - Zbąszyń

Do zobaczenia na 26 Biegu Konstytucji w Zbąszynku 3 maja 2018 roku. Jeszcze raz bardzo Wam dziękujemy za udział w biegu oraz za pomoc w jego organizacji.

Team OSiR Zbąszynek

     OSiR Zbąszynek Ośrodek Sportu i Rekreacji

zdjęcia z Biegu Przedszkolaków
https://www.facebook.com/pg/sportowyzbaszynek/photos/?tab=album&album_id=406504346415526

zdjęcia z Biegów Młodzieżowych:
https://www.facebook.com/pg/sportowyzbaszynek/photos/?tab=album&album_id=406370356428925
https://www.facebook.com/pg/sportowyzbaszynek/photos/?tab=album&album_id=406390086426952
https://www.facebook.com/pg/sportowyzbaszynek/photos/?tab=album&album_id=406413816424579

25 Bieg Konstytucji - Bieg Główny
https://www.facebook.com/pg/sportowyzbaszynek/photos/?tab=album&album_id=406269913105636
https://www.facebook.com/pg/sportowyzbaszynek/photos/?tab=album&album_id=405896309809663
https://www.facebook.com/pg/sportowyzbaszynek/photos/?tab=album&album_id=405839766481984

Dekoracja Bieg Główny
https://www.facebook.com/pg/sportowyzbaszynek/photos/?tab=album&album_id=406178369781457

Dekoracja Biegi Młodzieżowe
https://www.facebook.com/pg/sportowyzbaszynek/photos/?tab=album&album_id=406434593089168

Bieganie po niebieskim dywanie (rozgrzewka)
https://www.facebook.com/pg/sportowyzbaszynek/photos/?tab=album&album_id=406197429779551

Pozostałe zdjęcia:
https://www.facebook.com/sportowyzbaszynek/photos/a.407348429664451.1073741851.313024149096880/407351019664192/?type=3&theater

 

Styczeń 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

szl

 

17Orange193-MD-banner-362x108px-v12

 

new-tvsi

200-emapa

 

logo t3